CUDGEN JUNIORS - OFFICE BEARERS 2019/20

  • Coordinator: Gavin Smith dir.nippers@cudgenslsc.org.au

  • Vice Coordinator: Matt Eddy nippers@cudgenslsc.org.au

  • Secretary: Pamela Kill nippers_admin@cudgenslsc.org.au
    Assistant: Shannon Gray

  • Treasurer: Julie French nippers@cudgenslsc.org.au
    Assistant: Alicia Tate

  • Registrar: Kylie Mison jacmembership@cudgenslsc.org.au

    Assistant: Shannon Gray

  • Carnival Entries: Mark Evans nippers-carnvals@cudgenslsc.org.au

  • Team Manager: Simon Tate

  • Officials Coordinator: Vacant

  • March Past Officer: Chrissy Arghyros

  • Grievance Officer: Grant Rogers

  • Cudgen Classic Coordinator: Gavin Smith classic@cudgenslsc.org.au

  • Watersafety Supervisor: Paul Burdekin

  • IRB Coordinator: Simon Tate

  • Gear Steward: Stephen George, Corey Chisholm

  • Attendance & Carnival Recorders: Amanda Clarke

  • Child Protection Officer: Amanda Clarke

  • Beach Referee: Vacant

  • Chief Instructor: Vacant

  • Coaching Coordinator: Adam Mills

    Assistant Club Coaches: Stephen George, Carsten Loemker, Matt Eddy, Luke Hutchinson

  • Youth Development Officer: Shannon Gray, Pamela Kill

  • Grants & Sponsorship Officer:Julie French, Clair Maiden

  • Event Coordinator: Clare George

  • Barbecue Coordinators: Clair Maiden (Rosters), Karen Mills (Ordering), Dan Allsopp (Cook)

  • Home Beach Coordinator: Matt Eddy Assist: Grant Rogers

Committees

  • Fundraising Committee: Claire Maiden, Sabra Nicol, Alisia Tate

  • Cudgen Classic Assistants: Alisa Tate, Pamela Kill, Carsten Loemker, Daren French

  • Publicity Team: Elisha Lindsay, Leya Fulton, Vanessa Fairweather

  • Presentation Committee: Amanda Clarke, Lisa Burdekin, Pamela Kill, Shannon Gray

  • Social Committee: Jane Daniel, Deborah Arghyros

  • Beach Set Up Work Party: Matt Eddy, Rachel Eddy

  •  

  • If you are interested in assisting the JAC and taking on a position please contact nippers@cudgenslsc.org.au

CUDGEN JUNIORS - AGE MANAGERS

  • Under 14’s: Adam Mills (Assistant- M. Taylor)

  • Under 13’s: Darren French (Assistant- R. Eddy)

  • Under 12’s: Marty Fairweather (Assistant- M. Cupitt)

  • Under 11’s: Carston Loemker (Assistant - C. Argyhros)

  • Under 10’s: Adam Pool (Assistant - V. Roseverne)

  • Under 9’s: Daniel Seaton

  • Under 8’s: Shane Berryman (Assistant - K. Goldsworthy)

  • Under 7’s: Melinda Petrie (Assistant - N. Forde)

  • Under 6's: